قاصدک خدا

قاصدک ما خبرهای خوشی برای محبین اهل بیت علیهم السلام داره ...

قاصدک خدا

قاصدک ما خبرهای خوشی برای محبین اهل بیت علیهم السلام داره ...

قاصدک خدا

عشق به اهل بیت علیهم السلام زمینه ساز عشق به خداوند است و دوست داشتن اهل بیت پیامبر صلی الله علیه و آله مهر ورزیدن به ارزش های والای الهی می باشد.
رسیدن به قله رفیع کمالات معنوی و انسانی بدون دوستی اولیاء الهی ممکن نیست و پذیرش اعمال و زحمات یک مسلمان در گرو محبت و ولایت اهل بیت علیهم السلام می باشد. امام علی علیه السلام از رسول اکرم صلی الله علیه و آله نقل می کنند:
«لا تزول قدما عبد یوم القیامة حتی یسال عن اربع ... و عن حبنا اهل البیت؛ در روز قیامت هیچ بنده ای قدم برنمی دارد مگر اینکه از چهار چیز سؤال می شود ... [که چهارمین سؤال ]از دوستی ما اهل یت خواهد بود.»
براین اساس تقرب به خداوند و رسیدن به سعادت دنیا و آخرت با عشق و دوستی آل پیامبر صلی الله علیه و آله عجین شده است.
مولوی می گوید:
هر که خواهد همنشینی با خدا
او نشیند در کنار اولیاء

طبقه بندی موضوعی

بازی ضد ایرانی «وحده النمر»

يكشنبه, ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷، ۱۱:۴۴ ق.ظ

در سال 2014 ، شرکت Kuma دو بازی با نام های"واحد ببر وحده النمر" و "مسابقه شوالیه "سباق الفرسان" را به صورت سریالی و رایگان در فضای مجازی منتشر نمود که در هردوی آن ها به طور مستقیم به تخریب چهره ایران و اسلام می پرداختند.


واحد ببر
نکته: داستان این بازی ثبات و خط داستانی مشخصی ندارد و بیشتر قسمت های آن بر دو مبنای کلی نوشته شده اند:

1- تشویق بازیکن به اجرای بازی و طی کردن مراحل.

2-  تخریب چهره ایران و متحدان او.
از همین رو در این بازی با داستانی بسیار بی منطق طرف هستیم که به سختی می توان خط سیر ممتد و یک دستی را در آن یافت.

بازی با نمایش انفجاری تروریستی در یک کشتی باربری عربی در کانال سوئز آغاز می شود. پس از این انفجار اتحادیه عرب تشکیل جلسه فوری داده و کشورهای عضو برای رسیدگی به موضوع گرد هم می آیند.

در این جلسه مأمور ویژه اتحادیه عرب، زنی بی حجاب و کت وشلوار پوش! وارد شده و ضمن یادآوری پیمان همکاری اتحادیه عرب در زمان
بحران،از کشورهای عربی درخواست می کند تا با تشکیل یگانی ویژه موضوع حملات تروریستی را بررسی کنند.

طبق اطلاعات آماری ارائه شده در این جلسه،حملات از سه نقطه اصلی در جنوب ایران، یمن و سوریه با محوریت نابودی اقتصادی، اکونومیک و ایجاد بحران سیاسی مدیریت می شوند و هدف و تمرکز اصلی آن ها ایجاد آشوب در پایتخت عربستان صعودی هستند!

پس از جلسه، با همکاری کشورهای عضو اتحادیه عرب، ارتشی ائتلافی تشکیل شده و در اولین اقدام رد گروهی را در رام الله فلسطین پیداکرده و طی عملیاتی مخفی وارد پایگاه آن ها می شوند.اما گروه اعزامی غافلگیر شده و بیشتر اعضای آن کشته می شوند.

با از بین رفتن نیروهای ائتلافی،سران کشورهای عربی تصمیم می گیرند تا تیمی زبده تر از میان برترین مبارزان کشورهای عضو اتحادیه عرب (سعید از مصر، نعیم از لبنان، ماهر از عربستان سعودی، مصطفی از فلسطین و الجزایری از الجزیره ) را گرد هم آورده و با تشکیل گروهی ویژه به نام "ببرعرب"، مبارزه با عوامل ترور را در دستور کار خود قرار دهند.

در اولین مأموریت، پس از شناسایی مکان فعالیت به اصطلاح تروریست ها،گروه عازم غزه در فلسطین شده و در آنجا با آن ها درگیر می شوند، اما یک بار دیگر عملیات با شکست مواجه شده و مجبور به عقب نشینی می شوند.

کمی بعد، واحدهای تجسس ائتلافی، رد تروریست ها را در سوریه شناسایی کرده و موقعیت آن ها را به گروه ببر گزارش می کنند.گروه، بلافاصله به آنجا اعزام شده و طی عملیاتی ضربتی موفق به کشف و نابودی مقدار زیادی مواد مخدر که درحال ترانزیت به فلسطین بود می شوند!علاوه بر نابودی محموله عظیم مواد مخدر، در این عملیات، رد پایی از فردی به نام "محمود ابو حلیم" که با نیوهای نظامی جمهوری اسلامی ایران مرتبط بوده و ظاهراً مغز متفکر گروه های تروریستی در بازی نیز محسوب می شود، به دست می آید.

همچنین اطلاعاتی از محل عملیات بعدی ابو حلیم در کشور عراق نیز کشف می شود و گروه ببرها برای متوقف کردن وی دست به کار می شوند. اما درست در لحظه ای که عملیات گروه به پیروزی کامل نزدیک شده بود، ابو حلیم با اسارت نامزد یکی از افراد اصلی گروه و تهدید وی، از مهلکه جان سالم به در برده و موفق به فرار می شود.
نیروهای ویژه برای رهایی گروگان که به مقر سازمان ملل در سوریه منتقل شده بود، وارد عمل شده و در آنجا با نیروهای ابو حلیم درگیر می شوند و پس از یک کشمکش طولانی گروگان را نجات می دهند، اما ابو حلیم باز هم موفق به فرار می شود. گروه عملیاتی به پاکسازی محل از تروریست ها مشغول می شوند و پس از پاکسازی محل، اسنادی مبنی بر همکاری ابو حلیم با داعش پیدا می کنند! اما پیش از آنکه فرصت رسیدگی به این موضوع را پیدا کنند، مأموریت جدیدی در سوریه به آن ها واگذار می شود.

در این بازی به کرات دولت سوریه نیز به عنوان یک دولت غیر متعهد به قوانین بین الملی معرفی می شود که از سلاحهای کشتار جمعی استفاده کرده است.

در ادامه افراد گروه زمینه سقوط بشار اسد را فراهم می کنند. اما دخالت مستقیم روس ها در حمایت از دولت سوریه و درگیری آن ها با ارتش آزاد و گروه ببرها، مانع دستیابی سریع گروه به این هدف می شود.

به هر ترتیب سرانجام پس از کشمکش های فراوان دولت بشار اسد سقوط کرده و وی از سوریه می گریزد و سلاح های شیمیایی به دست ارتش آزاد سوری می افتد و جهان از بروز فاجعه ای بزرگ نجات پیدا می کند!

سپس آن ها سعی می کنند تا در حین برگزاری مسابقه فوتبال بین دو تیم عراق و عربستان، پادشاه عربستان را ترور کنند. اما بااطلاع و اقدام به موقع ببرها این طرح ناکام مانده و پادشاه عربستان از ترور جان سالم به درمی برد. او پس از این اتفاق به یکی از حامیان مالی گروه ببرها تبدیل شده و درنبرد با تروریست ها از آن ها حمایت می کند!
در اقدام بعدی، آن ها از نیروهای ایرانی درخواست می کنند تا با ایجاد جنگی سوری و ساختگی میان بحرین و ایران، پای گروه ببرها را به منطقه بازکرده و در آنجا آن ها را نابود کنند!

به دستور "سردار فربد" از فرماندهان رده بالای ایران( و با هماهنگی پادشاه بحرین) ، طی یک سری عملیات از پیش تعیین شده، جنگنده های بحرینی به جنگنده های ایرانی حمله کرده و بدین ترتیب آتش جنگ در منطقه افروخته می شود.

طبق پیش بینی ها، گروه ببر برای بررسی بحران به منطقه اعزام می شوند تا اوضاع مشکوک پیش آمده را بررسی کنند. زیرا طبق ادعای فرمانده آن ها، نیروهای ایرانی تنها مسئولیت ایجاد آشوب در مناطق و کشورهای خارج از ایران را عهده دار است.

در همین زمان که گروه ببر رایزنی با مقامات ایرانی را آغاز کرده، ناو جماران خود را برای حمله به اهدافی در بحرین آماده می کند.

 در ادامه می بینیم که تروریست ها به منطقه نامعلومی نقل مکان کرده و درصدد انجام اعمال تروریستی جدید هستند و گروه ببرها خود را برای نبرد نهایی با آن ها آماده می کنند)
مثلا در این بازی ایران حامی تروریست و همدست با القاعده و اسرائیل معرفی می شود! همچنین نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران عنصری خودرأی و خرابکار نمایش داده شده که حتی برای رسیدن به اهداف خود، ایران را هم قربانی می کند! آن ها همچنین افرادی بسیار ضعیف النفس هستند که درصورت افشای مقاصدشان بلافاصله خودکشی می کنند!

از دیگر نکات مهم در این بازی معرفی بشار اسد به عنوان قاتل مردم خود است! او از سلاح شیمیایی علیه مردم خود استفاده می کند.  

در ایران فردی که شباهت زیادی به اسفندیار رحیم مشایی دارد، با گروه ببرهای عرب، همکاری کرده و از شکاف درون نظام ایران صحبت می کند! این فرد بسیار ذی نفوذ بوده و در مجامع بین المللی (خصوصا نزد حکومت های ارتجاعی عرب) از اعتبار بالایی برخوردار است! چرا در کنار نمایش فردی شبیه به احمدی نژاد، فردی شبیه به مشایی هم نمایش داده می شود و وی را دلسوز نظام و مورد اعتماد جهانیان معرفی می کنند؟ آیا دست اندرکاران شرکت Kuma با چنین ترفندی به دنبال القای تفکری خاص در ایران و کشورهای عربی مخاطب بازی هستند؟

در این بازی، گروه تروریستی داعش نیز به نوعی تشکل یافته توسط جمهوری اسلامی ایران معرفی می شود ! در واقع شرکت Kuma قصد دارد تا با این فرافکنی توجه جهان عرب از واقعیت شکل گیری داعش در منطقه را منحرف نماید. کما اینکه در بخشی از داستان این بازی پادشاه عربستان (که از ترور جان سالم به درمی برد) برای مبارزه و نابودی داعش وارد عمل شده و حمایت مالی خود را از گروه ببرها اعلام می دارد!!

به هرتقدیر،"واحد ببر" یک بازی خارج از استانداردهای بین المللی است که فقط در راستای برخی عقده گشایی های سیاسی تولیدشده و در ساخت آن سعی شده تا با نمایش نمادین کشورهای عربی در قالب یک گروه متحد (امری که شاید تحقق آن به این سادگی ها نباشد) حس اعتمادبه نفس (از نوع کاذب!)را در میان آن ها زنده کرده و آن ها را برای مقابله با ایران اسلامی آماده نماید. یا به قول امیر میرزایی حکمتی: "هدف کمپانی Kuma ، این است که مردم ایران و جهان را متقاعد کند که هرکاری آمریکا در کشورهای دیگر انجام می دهد، اقدامی خوب است.

در هر حال باید توجه داشت که صنعت بازی سازی غرب برای گسترش اکار خود و القای اهدافش به افکار عمومی از هر ترفندی استفاده می کند و جا دارد مسئولین زی ربط با هوشیاری بیشتری در مورد این صنعت و مقابله با آن دست به کار شوند.

برای مشاهده کامل به این لینک مراجعه کنید.

  • besharat mo

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی